Kıbrıs Tatil Fırsatları
A+ A A-

Dalış Nasıl Yapılır? – Tüple Dalma (Skuba) İçin Teknikler

Dalış Nasıl Yapılır

Günümüzde son derece popüler olan turistik eylemlerden dalış sevilen aktiviteler arasındadır. Dalış nasıl yapılır merak ediyorsanız başta şunu bilmek zorundasınız eğitimini almadan dalmak son derece tehlikelidir. En yaygın dalış tekniği tüplü dalış (skuba)dır.

Tüpsüz dalış tekrar, deneyim ve özel yetenek gerektirir.  Aksine tüplü dalış için özel bir yeteneğinizin olmasına gerek yoktur. Kısa bir eğitimle yalnız olmamak koşuluyla dalabilir daha uzun süre sualtında kalabilirsiniz. Öncelikle gerekli teknik ekipmanlara dalış özel kıyafetlerine ihtiyacınız olacaktır.

Dalış Ekipmanları:

En çok uygulanan ve özellikle turistik beldelerde popüler olan dalma tekniği tüplü dalıştır. Tüplü dalış malzemeleri ise şu şekildedir.

Ağırlık kemeri

  • Tüp
  • Şnorkel
  • Maske
  • Özel kıyafet (neopren)

Gerekli teknik dersleri almak zorundasınız.  Aldığınız dersler üzerine sertifika aldığınız takdirde yasaklı bölgeler hariç dilediğiniz dalış noktasında dalabilirsiniz. Birçoğu gibi iz de Kıbrıs’ta dalış nasıldır diye merak ediyor olabilirsiniz. Özel ve meşhur dalgıçlık okullarına sahip adamızda ders almanızı ve ilk eğitimizi orada tamamlamanızı tavsiye ederiz. 30 metrede dahi görüşün berrak olduğu derinliklerinde dalmaktan büyük keyif alacaksınız. Yalnızca belirli seviyeleri olan dalma eylemi belli başlı seviyelerle değerlendiriliyor.

Dalış Teknikleri:

Bir yıldız eğitimi: Yeni başlayanları temsil eder. İlk kez deneyeceklerde bu gruptadır. 18 metre limiti vardır. Öncesinde alacağınız nefes teknikleri ile sadece sığ sularda dalabilirsiniz.

İki yıldız eğitimi: Bu eğitimle arama-kurtarma seviyesinde olacaksınız. Sualtında yönünüzü bulabilecek 40 metreye kadar inebileceksiniz. Derinlere dalma, gece dalışı, akıntıya karşı pusulayla dalış gibi eğitimlerin sonunda eğitmenlik dahi yapabileceksiniz.

Üç yıldız eğitimi:  Kendisini geliştirmek isteyen dalgıçlara verilen eğitimdir. Zaten eğitim verme statüsüne erişmiş profesyonel dalgıçların edindiği sertifikadır. Derinlere inme ve bot kullanma eğitimi alırlar.

Video içeriğini izleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Tanıtım Filmi

 

Yavruvatan Kıbrıs'ın görülmeye değer en nadide köşelerini, güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajları ve meşhur gece hayatını gelin hep beraber öğrenelim!

Sanal Tur 360

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm Kıbrıs otel yorum ve şikayetleri »
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome

Yasal Uyarı: Bu site Kıbrıs'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kibrisoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.