Kıbrıs Tatil Fırsatları
A+ A A-

Tüplü Dalış (Skuba) Nedir? – Masmavi Suların Sırlarla Dolu Dünyası

Dalış Nedir

Dalış insanoğlu için Asurlulara kadar dayanan geçmişiyle çok eski bir meraktır. Önceleri avlanmak için araç olarak kullanılan eylem günümüzde tatil bölgelerinde eğlence ve keşif amaçlı uygulanmaktadır. Bugün spor ve hobi olan uğraş sualtı florasının ve tüm zenginliklerini gözler önüne serer. Diğer adı Skuba olan teknik doğanın sualtındaki şahanelerini yaşamanızı sağlar.  Ciddi bir eğitim ve gerekli ekipman desteği gerekir. En sevileni ve turizm sektöründe en popüler olanı tüplü dalıştır ve altı seviyeden oluşur. Hak ettiğiniz her belge için bir yıldız alarak eğitiminizi sürdürebilir hatta eğitmen olabilirsiniz.

Ülkemizde en fazla turizm amaçlı uygulanan sualtı sporudur. Yalnızca belirli noktalarda dalmak koşuluyla eğitimini aldığınız sürece dalmaya izin verir. Eğitim alsanız dahi belirli sınırlar içerisinde dalabilirsiniz. 30 metre altına inemezsiniz. Sadece eğitim amaçlı olmak koşuluyla 42 metre maksimum sınır konulmuştur.

Neden Dalarız?

  • Eğlence amaçlı turizm
  • Canlıları doğal yaşamlarında görmek
  • Av için geçim kaynağı amaçlı (inci, mercan, sünger vs.)
  • Askeri
  • Arama-kurtarma
  • Tarihi kalıntıları keşif

Kıbrıs’ta dalış yılın her zamanı dalmak demektir. 20 kadar dalış noktası ve 30 metrede dahi görüş kalitesi ile profesyonelleri dahi kendisine hayran bırakmaktadır. Bu deneyimi yaşamak istiyorsanız size ilgili sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Kıbrıs’taki dalış noktaları hakkında en güncel bilgiye bizimle erişebilirsiniz.

Video içeriğini izleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Tanıtım Filmi

 

Yavruvatan Kıbrıs'ın görülmeye değer en nadide köşelerini, güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajları ve meşhur gece hayatını gelin hep beraber öğrenelim!

Sanal Tur 360

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm Kıbrıs otel yorum ve şikayetleri »
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome

Yasal Uyarı: Bu site Kıbrıs'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kibrisoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.