Kıbrıs Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kıbrıs Kamp Alanları

Kıbrıs Kamp Alanları

Kamu malı olması bakımından tüm sahillerde kamp kurulabilir. Kıbrıs kamp alanları başta öğrenciler olmak üzere turistler açısından da rağbet görmektedir. Belirlenmiş birkaç kamp yeri vardır ve buralar aynı zamanda piknik alanı olarak da kullanılır. En güzel kamp yerleri sahiller, ormanlık alanlar ve dağlardır.

Özellikle Girne ‘da dağlık alanlarda, Güzelyurt beldesinin kuzeyindeki çam ormanları arasında, Kapraz’da ardıç ormanları arasında kamp yapmanızı tavsiye ederiz. Kıbrıs kamp yerleri daha çok bu bölgelerdedir. Kamp yerleri serbesttir. Özel meyve bahçeleri dışında her yere çadır kurabilirsiniz. Özelikle belirlenmiş kamp alanları ise:

Girne:

  • Girne’nin doğusundaki Karakum plajı yakınındaki küçük kumluk yer.
  • Alagadi: yalnızca kaplumbağaların yumurtlama dönemi olan Haziran-Eylül aylarında kapalıdır. Doğusundaki Kapraz’a kadar kamp yapılacak alanlar vardır.
  • Girne’nin batısında da Güzelyalı plajı yakınında kamp alanı vardır. Kampçılar plajdaki kafeteryadan ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Video içeriğini izleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Tanıtım Filmi

 

Yavruvatan Kıbrıs'ın görülmeye değer en nadide köşelerini, güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajları ve meşhur gece hayatını gelin hep beraber öğrenelim!

Sanal Tur 360

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm Kıbrıs otel yorum ve şikayetleri »
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome

Yasal Uyarı: Bu site Kıbrıs'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kibrisoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.