Kıbrıs Tatil Fırsatları
A+ A A-

Yamaç Paraşütü Nedir? – Yamaçlardan Süzülen Özgürlük

Yamaç Paraşütü Nedir?

Hafif hava araçlarından biri olan yamaç paraşütü, spor ve hobi olarak yapılan oldukça eğlenceli uğraşlardandır. Yamaç paraşütü nedir? Sorusunun aslında tam karşılığı insanlıkta hep merak uyandıran uçma isteğidir. İlk 1940 yıllarında denenen ve günümüzde gelişmiş bir aktivite halini alan eylemle bugün kısa bir teknik eğitim sonrasında uçabilir, semalarda süzülebilirsiniz.

Belirlenmiş yüksekliklerden belirli bir hızda koşarak boşluğa atlanarak uygulanan teknikle bu çılgınca heyecanı siz de yaşayabilirsiniz. Az bir teknik bilgi ve cesaretle kolayca uygulanan bu sporu piste ihtiyaç duymadan deneyebilirsiniz. Uçmanın ve daha da önemlisi özellikle kıyı beldelerimizin kuşbakışı izlenilmesi muhteşem bir histir.

Genellikle yalnız uygulayabileceğiniz eylemi, dilerseniz iki kişi birlikte de deneyebilirsiniz. Araca gerek duymadan, paraşütünüzü sırtınızda da taşıyabilirsiniz. Tahmin ettiğinizden daha hafiftir. Belirtmek isteriz bu heyecan duygusunu başka hiçbir spor ve aktivitede tadamayacaksınız. Yamaç paraşütü bir kez göstereceğiniz cesaret sonrasında alışkanlık haline dönüşecek muhteşem bir deneyimdir.

Kıbrıs’taki meşhur Beşparmak dağlarında bu sporu denemenizi özellikle tavsiye ederiz. Kıbrıs’ta yamaç paraşütü deneyimi eşsiz manzaraları gözler önüne seriyor.

Daha çok yapıldığı yerler;

  • Japonya – Fuji Dağı
  • Himalayalar
  • Everest
  • Kıbrıs – Beşparmak dağları
  • Antalya – Kaş

Ekstrem spor sevenler için adrenalin yüklü bu deneyimi mutlaka deneyin. Özellikle macera severler bu heyecanı yaşamalı. Önerimiz ise elbette ki Kıbrıs’ta yamaç paraşütü. Tertemiz berrak sularını adanın semalarından izlemek size büyük keyif verecektir. Başta yavru vatan Kıbrıs olmak üzere birçok turistik özellikle de kıyı beldelerimizde denenen sporu çok seveceksiniz.

Video içeriğini izleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Tanıtım Filmi

 

Yavruvatan Kıbrıs'ın görülmeye değer en nadide köşelerini, güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajları ve meşhur gece hayatını gelin hep beraber öğrenelim!

Sanal Tur 360

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm Kıbrıs otel yorum ve şikayetleri »
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome

Yasal Uyarı: Bu site Kıbrıs'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kibrisoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.