Kıbrıs Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kıbrıs’ta Yamaç Paraşütü – Cennet Ada Kıbrıs’ı Kuşbakışı Seyredin

Kıbrıs'ta Yamaç Paraşütü

Kalkış alanı 2500 ft. / 750 m. yükseklikteki Beşparmak dağlarının enfes manzarasını sunar adadaki bölge. Kıbrıs’ta yamaç paraşütü en çok yapılan aktivitelerin başında gelir. Eğitim alındığı takdirde sanıldığının aksine tehlikeli olmayan bir spordur. Yalnızca ilk kez atlayacaksanız eğitmen eşliğinde, sonraki denemelerinizde eğitimin gösterdiği tekniklere uymanız yeterli olacaktır. Ne olursa olsun emin olmadığınız hava koşullarında uçuşunuzu gerçekleştirmeyin.

Yamaç paraşütü Kıbrıs’ta St. Hillarion kalesinin batı tarafında gerçekleştirilir. Yamaçtan attığınız birkaç adımın ardından enfes adamızın kıyılarıyla karşılaşacaksınız.

En emniyetli ve en çok beğenilen yamaçlardan birine sahiptir Kıbrıs. Kıbrıs’ta yamaç paraşütü yerli ve yabancı birçok turisti mıknatıs gibi kendisine çekmektedir.

Önemli:Tüm Pilotlar ve aktiviteyi gerçekleştirecekler için “Kuzey Kıbrıs Havacılık” yasasına göre olarak ekstra sağlık sigortası uygulanmaktadır.

Kıbrıs’ta yamaç paraşütçülerin iniş noktası enfes Girne sahilleridir. Hemen hemen her gün atlayışların gerçekleştiği yamaçlardan süzülmek için tatilinizin son gününü beklemeyin. Emin olun bir kez denedikten sonra tekrar denemek isteyeceksiniz.

Buradan atlayabilmek için uzak ülkelerden gelen turistlerin çokluğuna şaşırabilirsiniz. Kıbrıs yamaç paraşütü sevenler için gözde yerlerden.  Akdeniz’in en güzel adasını bir de kuşbakışı izleyin bakalım.

Heyecan verici bu deneyimin hatıralarını saklamak için fotoğraf makinenizi ve kameranızı yanınıza almayı sakın ihmal etmeyin.

Uzmanlardan Tavsiyeler:

Girne'de aktivite merkezine kayıt olarak yamaç paraşütü de dahil olmak üzere birçok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

North Cyprus Tandem Paragliding

Adres: Girne Yat Limanı, No:114 Girne - KKTC

Telefon: 0542 859 43 43

Video içeriğini izleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Tanıtım Filmi

 

Yavruvatan Kıbrıs'ın görülmeye değer en nadide köşelerini, güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajları ve meşhur gece hayatını gelin hep beraber öğrenelim!

Sanal Tur 360

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm Kıbrıs otel yorum ve şikayetleri »
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome

Yasal Uyarı: Bu site Kıbrıs'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kibrisoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.