Kıbrıs Tatil Fırsatları
A+ A A-

Gezi Pusulasını Kıbrıs’a Çevirme Zamanı

Kıbrıs Gezilecek Yerler

Kıbrıs’ta gezmeniz görmeniz gereken yerler saymakla bitmez. Sizler için en popüler ve en beğenilen yerlerini, tarihi eserlerini bir araya getirdik. Kıbrıs gezisi hazırladığımız liste dışında bisiklet turuyla da manzaralar izleyerek de tamamlanabilir. Kültür turunuza Girne veya Lefkoşa’dan başlayabilirsiniz.

Kıbrıs’ta gezilecek yerler ve önemi:

Bellapais Manastırı: Gothik mimarinin Yakın Doğu’daki en güzel örneği kabul edilmiştir.Girne Limanına araçla 10 dakikada ulaşabileceğiniz manastır ve ünlü Beyaz Giymiş Meryem Ana Kilisesi görülmeye değerdir.

Soli Harabeleri ve Tiyatrosu: Lefke kıyılarındaki eski antik kenttir. Kent adını Atinalı filozof Solon’dan almıştır.

Cengiz Topel Anıtı: Eskişehirli Türk yüzbaşı 1964’te Rum uçaksavarları tarafından uçağı düşürülen Kıbrıs’taki ilk şehit pilotumuzdur. Uçaktan paraşütle atlayan yüzbaşı esir düşmüş öldüğü belirtilerek naaşı teslim edilmiştir. Anıt Lefke’dedir.

Namık Kemal Zindanı: Seçkin bir oyun yazarı ve şair olan Namık Kemal’in 1873 yılında “Vatan yahut Silistre” oyununun ardından sürülmüş ve 3 yıl bu zindanda tutuklu kalmıştır.

Mavi Köşk: Rum Makaryos’un avukatının yaptırdığı muhteşem köşk. Dışarıdan içeriyi kimsenin göremediği, içeridekilerin dışarıyı rahatlıkla görebildiği enteresan mimariye sahip yapıdır.

Girne Kalesi: Kale Kıbrıs’ın aynı zamanda önemli müzelerinden biridir. Girne Kalesi içerisinde:

 • St. George kilisesi
 • Batık gemi müzesi (Girne Batığı en önemli ve eski batık gemidir).
 • Venedik Kulesi
 • Sarnıç
 • Kırnı mezarları canlandırmaları
 • Zindanlar
 • Luzinyan kulesi
 • Akdeniz mezar kazısı

Girne Limanı: Liman özellikle gece hayatını sevenler açısından tercih edilir. Gazinoları, barları, restoranlarıyla ünlü limanda manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Dondurmanızı alıp limanda sevdiklerinizle gezebilirsiniz.

St. Hilarion Kalesi: Diğer adı Disney Şatosu olan kale adanın en yüksek tepelerinden biridir. Adalıları Arap akınlarına karşı korumak için inşa edilmiş mükemmel bir Ortaçağ mimarisidir.

Karpaz Gate Yat Marina: Eğer yatınızla gelecekseniz bu enfes marinayı mutlaka görün.              

Lala Mustafa Paşa Camii (Saint Nicolas Katedrali): Mağosa’dakieski Katolik mabedidir.

Yiğitler Burcu Parkı: Lefkoşa’daki bu parktan Rum tarafını görebilirsiniz. Görülmesi gereken yerlerden biridir.

En beğenilen Kıbrıs müzeleri:

 • Mevlevi tekke müzesi – Kütüphane ve taş eserler ( Lefkoşa )
 • Antiphonitis Manastırı (Girne )
 • Luzinyan evi ( Lefkoşa)
 • Yeni iskele ikon müzesi – Vuni sarayı (Gazimağusa )
 • Bellapais manastırı (Girne )
 • Salamis harabeleri ve Kral mezarları müzesi ( Gazimağusa )

Çocuklarınız ve Kendiniz İçin Bir Tarih Dersi Barbarlık Müzesi:

Evlerinde öldürülen kadın, çocuk ve yaşlıların anısına yaptırılmıştır. Lefkoşa’nın Kumsal Mahallesi İkinci İrfan Bey Sokaktadır. Kıbrıslı soydaşlarımızın barbarca şehit edilişinin anısınadır. Ailenizi de getirebilir bu toprakların neden bu kadar özel olduğunu ve yakın tarihimizde neler yaşandığını gözlerinizle görebilirsiniz.

Video içeriğini izleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Tanıtım Filmi

 

Yavruvatan Kıbrıs'ın görülmeye değer en nadide köşelerini, güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajları ve meşhur gece hayatını gelin hep beraber öğrenelim!

Sanal Tur 360

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm Kıbrıs otel yorum ve şikayetleri »
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome

Yasal Uyarı: Bu site Kıbrıs'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kibrisoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.