Kıbrıs Tatil Fırsatları
A+ A A-

Adalıların Kahvaltı Kültürü

Kıbrıs Kahvaltı MekanlarıSiz de para tuzağı mekanlardan değil de adalıların kahvaltı ettiği mekanları arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kıbrıs kahvaltı mekanları yönünden zengin bir bölge. Size tavsiyemiz mekanın büyüklüğüne küçüklüne bakmadan gerçek yerel lezzetlerinden tatmanız. Kahvaltı edeceğiniz mekanın sunduğu lezzetlerin organik olmasına dikkat edin. Zira küçük yerler genelde kendi ürettikleri besinleri sunuyor.

Kıbrıs kahvaltı kültürünün gelişmiş olduğu yerlerden tercihinize göre kek ve nescafe ile de güne başlayabileceğiniz yerler mevcut. Her ne kadar yerel lezzetleri önersek de seçim sizin. Kıbrıs kahvaltı mekanları kim ne derse desin kahvaltı kültürlerini ne kadar gelişmiş olduğunu test edebileceğiniz nezih meknlardan.

Tamamı Kıbrıs yöresel kahvaltı kültürüne ait lezzetler şunlardır:

 • Sabsişa çayı
 • Zeytinyağı yatağında zeytinler
 • Şurup (Gül ve Nar)
 • Harnup (keçiboynuzu) ve üzüm pekmezi
 • Sarı peynir
 • Hellim kızartması
 • Bal
 • Helva veya tahin pekmez karışımı
 • Köy tavuğu ya da bıldırcın yumurtası
 • Kıbrıs çorbası (özellikle kış günlerinde içinizi ısıtabilir.)
 • Köy ekmeği

Tavsiye ettiğimiz Kıbrıs kahvaltı mekanlarından bazıları

Aliboy Büfe (Meşhur Kıbrıs Sandwiçi)

Adres: Gönyeli kavşağı – Lefkoşa

Hamur - Kıymalı ve Peynirli börek

Adres: No: 46 2. Selim Caddesi Lefkoşa
Tel: 0392 228 00 52

Sedirhan

Adres: Büyük han içinde
(Kıymalı, hellimli börekleri ve saç katmeri ile ünlüdür.) Biraz kalorili de olsa güne sağlam başlamak isteyenler için denemeye değer.

United Snack - (Hamburger – Sosisli Sandwiç)

Adres: Göçmenköy Belediye Parkı Şehit. Aydın Veleddin Sok. Lefkoşa
Tel: 0533 875 00 01

Kıbrıs’ta Kahvaltı Olsun Olmasın Kıbrıs Sandwiçi Yemeden Sakın Dönmeyin

Adaya özgü Bikla soslu bolibif (salam çeşidi) ve hellim peynirinden yaptıkları yöresel bir lezzettir. Hızlı ve hesaplı bir kahvaltı düşünenlerin tercihi Kıbrıs sandwiçi siz de de bağımlılık yapabilir. Son derece lezzetli bu sandwiçi yol kenarındaki küçük büfelerde bulabilirsiniz.

Video içeriğini izleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Tanıtım Filmi

 

Yavruvatan Kıbrıs'ın görülmeye değer en nadide köşelerini, güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajları ve meşhur gece hayatını gelin hep beraber öğrenelim!

Sanal Tur 360

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm Kıbrıs otel yorum ve şikayetleri »
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome

Yasal Uyarı: Bu site Kıbrıs'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kibrisoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.