Kıbrıs Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kıbrıs Ulaşım Alternatifleri

Kıbrıs UlaşımYılın 300 günü güneşli olana cennet adada tatil yapmak istiyorsanız size en çok tercih edilen uçakla ulaşımı öneririz. Yavru vatanımız Kıbrıs’a nasıl gidilir? Hangi yol daha akıllıca olur gelin birlikte karar verelim. Her mevsim denizi dalgalandıran eğlence merkezine dünyanın her yerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs Ulaşım Bilgileri: İlk önce değinmek istiyoruz Kıbrıs için TC vatandaşlarına vize veya pasaport gerekli değil yalnız 3 ay süreden fazla kalmamak şartıyla.

Denizyoluyla Kıbrıs:

Mersin, Taşucu ve Alanya limanlarımızdan yapılan düzenli feribot seferlerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle Akdeniz bölgesindekilerin oldukça fazla tercih ettiği bu yolu deniz yolculuğu seviyorsanız eğer değerlendirebilirsiniz. 240 kadar yolcu kapasiteli Katamaranlarla seyahat son derece zevklidir.

Hızlı feribotlarla, arabalı feribotlarla veya yük gemileriyle de ülkemizden adaya denizyoluyla geçebilirsiniz.

Turistik feribotlarla:

 • Mersin Limanı – Gazimağosa Limanı
 • Alanya ve Taşucu limanları – Girne Limanı

arasında sefere çıkmaktadır.

Girne-Taşucu Taşucu-Girne Girne-Alanya Alanya-Girne
GİDİŞ DÖNÜŞ GİDİŞ DÖNÜŞ
Pazartesi 09:30 11:30 12:00
Salı 09:30 11:30
Çarşamba 09:30 11:30
Perşembe 09:30 11:30 11:00
Cuma 09:30 11:30 12:00
Cumartesi 09:30 11:30
Pazar 09:30 11:30 11:00

Deniz otobüsleri bilet fiyatları ve daha detaylı bilgi için: http://www.fergun.net/Seferlerimiz.aspx

Aynı şekilde Akgünler Denizcilikte Cumartesi hariç diğer tüm günler hizmet vermektedir.

İletişim: http://www.akgunlerdenizcilik.com/

Ortalama 2 saat sürecek feribot veya katamaran yolculuğundan sonra adaya ulaşabilirsiniz.

Uçakla Kıbrıs:

Adaya gelmenin en hızlı ve güvenli yolu uçakla Kıbrıs ulaşımıdır.

THY, Atlas Jet, Pegasus, Kıbrıs THY, Onur Aair, Anadolu Jet düzenli seferler düzenlemektedir. Özellikle İngiltere ve Avrupa ülkelerinden sürekli ziyaret edilen ada iklimi gereği her dönem turist akınına uğrar. Türkiye dışından geleceklerin uçağı öncelikle ülkemizde kısa bir iniş ve bekleme (45 dakika sürer) yapmaktadır.  Ülkemizden;

 • Ankara
 • İstanbul
 • İzmir

illerimizden uçak seferleri bulunan adaya Ercan Havalimanında (Lefkoşa ilinin 12 km. doğusunda) inerek ulaşabilirsiniz. Diğer bir havalimanı Geçitkale Havalimanıdır. Alternatif olarak bu limanda kullanılır. Havalimanında indikten sonra taksi veya kiralık araç kullanarak veya transfer hizmeti ile gideceğiniz yere devam edebilirsiniz.

Kıbrıs THY

 • İstanbul – Ankara – Adana: Her gün
 • Antalya: Haftada üç gün
 • İzmir: Cumartesi hariç haftanın her günü
 • Trabzon: Haftanın iki günü

THY

 • İstanbul – Ankara – Adana: Her gün
 • İzmir: Cumartesi hariç haftanın her günü

Kendi aracınızla:

Araçlı feribotlarla adaya geçebilir aracınızla kafanıza göre hareket edebilirsiniz. Yalnız bilmeniz gerek ülkemizdeki gibi sağdan değil tam tersi yönde soldan akar trafik. Farklı hiçbir belgeye ihtiyaç duymadan yalnızca TC sürüş ehliyetiniz ile adanın bize bağlı olan kuzey bölgesinde dilediğiniz gibi dolaşabilirsiniz.

Video içeriğini izleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Tanıtım Filmi

 

Yavruvatan Kıbrıs'ın görülmeye değer en nadide köşelerini, güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajları ve meşhur gece hayatını gelin hep beraber öğrenelim!

Sanal Tur 360

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm Kıbrıs otel yorum ve şikayetleri »
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome

Yasal Uyarı: Bu site Kıbrıs'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kibrisoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.